top of page

Parkur - Eğlence - Doğa ve Bilim Dünyasına Hoşgeldiniz

Bolu, Türkiye

  Dil Matematik Macera Kampı yabancı dili ve matematiği sevdirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencileri düşünme ve yabancı dil yeteneklerini ortaya çıkararak aslında bu derslerin zor değil tamamen mantığını ve alıştırma gerektiğini göstererek, onları bu konuda motive ediyoruz.

Kampımız; 

  • 10 gün 7-12 ve 12-17 yaş aralığında genç kampı olarak yapılmaktadır.

  • Yabancı dili seviyelerini geliştirmek ve özgüven kazanmayı sağlamak amaçlanmaktadır

  • Matematiğin mantığını öğretmektedir.

  • Takım çalışması ile yaptıklarınızı pekiştirerek yaşayarak öğrenmeyi amaçlamaktadır.

  • Haftada 20 saat İngilizce ve 20 saat Matematik uygulamaları ile yaşayarak öğrenin

 

Konaklama ve Lokasyon 

Çadırlarımız; ahşap zeminli, kaloriferli, tavan yüksekliği 2,40 mt olarak bölge iklim şartlarına uygun olarak özel üretilmiştir ve 2, 4  ve 6 kişilik çadırlardan oluşmaktadır. Çadırlarda ayaklı kampedler üzerindeki  şiltelerde uyku tulumları içinde konaklanmaktadır. Tuvalet ve duşlar; çadırların dışında genel alanda,  kızlar ve erkekler için ayrı binalarda  hizmet vermektedir. Çadırların içerisinde elektrik ve ısıtma tesisatı vardır. Çocuklarımız,  bir otel odasında kalmaktan çok farklı bir deneyim yaşayacaklar dır. Bu özel çadırlarda konaklamak; öğrencilerimize  daha ferah, doğayla iç içe, bilgisayar oyunlarından uzak bir ortamda ,  arkadaşlarını daha yakından tanıma  ve dostluklarını pekiştirme fırsatı verecektir.

Yemekler ve Kantin

Yapılan tüm  yemekler öğrenciler için özel olarak hazırlanmış en kaliteli ürünler kullanılarak sunulmaktadır. Yemeklerimiz,  Bolu-Mengenli ustamız tarafından yapılmaktadır ve öğrencilerimizin memnun kalacağı  imkanlarımızdan biridir.  Yemeklerde sorun yaşayan öğrenciler için,  schnitzel ya da köftemiz de bulunmaktadır. Bunun dışında kantinimiz de hizmet vermektedir. Kantinimiz yemeklerden 1 saat önce kapanmaktadır

Sağlık ve Güvenlik

 

Kamp boyunca öğrencilerimizin kaldığı gün ve gece boyunca hemşire bulunmaktadır. Ayrıca yapılan tüm aktiviteler uzman dağ ve spor personeli tarafından yapılmakta ve kendi yaş gruplarına uygun olan aktiviteler seçilmektedir. Konaklamamıza en yakın hastahane 25 dakika uzaklıktadır.

Kamp süresince 15 kişilik öğrenci gruplarına 1 grup lideri eşlik etmektedir. Grup lideri öğrencilerin tüm sorunlarını çözmekle görevlidir. Bunun yanında kampımızda kadın ve erkek güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Ayrıca kampımız çitlerle  çevrilidir ve güvenliğimizle ilgili gereken tüm önlemler alınmıştır.

Aktiviteler ve Akademik Program

 

Akademik derslerimiz;  eğitmenlerimizle  birlikle  özel olarak seçilmekte , müfredat ve aktiviteler ile uyumlu bir şekilde kendi yaş gruplarına göre biçimlenmektedir. Her gün işlenen konular bir amaca hizmet etmekte ve bununla ilgili parkur oyunları oynanmaktadır. Oyunların amacı, öğrencilerin strateji ve zekalarını kullanarak  takım çalışması ile birbirlerine yol göstermelerini sağlamaktır. 

Örneğin,  koordinasyon sistemi ile ilgili harita ile bir oyun oynanmaktadır  böylece  öğrencilerin farklı spor dalları eşliğinde keyifli vakit geçirmeleri sağlanmakta,  takım çalışmasının önemi vurgulanmakta  ve koordinasyonun artırılması  amaçlanmaktadır. 

Matematik'te hedefimiz

Öğrencilerimiz burada matematiğin bir ders olmadığını bir mantık çerçevesinde olduğunu öğreneceklerdir. Ezbere dayalı dersler yerine mantıksal çözümler arayak matematiğin nedenlerini araştıracaklardır. Aslında matematiğin zorlu bir ders olmadığını hayatın kendisi olduğunu öğreneceklerdir. Buradaki amacımız neden ve nasıl sorusunu öğrencinin kendi yanıtlamasını sağlamaktır. 

Son yirmi yılda yapılan çalışmalar, matematiğin günlük hayattaki rolünü ön plana çıkartırken, okulda öğrenilen matematiğin gerçek hayatta ne işe yarayacağını ortaya koymaya çalışmaktadır (Moschkovich, 2002; van den Heuvel-Panhuizen, 2003). Bu çalışmaların kuşkusuz en önde geleni, gerçek hayat ilişkilendirmelerinin okul matematiğindeki rolünü inceleyen yaklaşım olan Gerçekçi Matematik Eğitimi’dir [Realistic Mathematics Education, (RME)]. RME, okul matematiğinin gerçek bağlamlarında öğrenilmesi, matematiğin gerçeklikle başlayıp bununla devam etmesi (Gravemeijer & Terwel, 2000) ve çocukların matematiksel bilgiyi gerçek hayattan problemlerle anlamlandırarak öğrenmeleri gerektiğini (Freundenthal, 1978) savunur. Bu yaklaşımda, gerçek hayat problemlerinin birden fazla çözüm sunması, aynı zamanda bu problemlerin öğrenciler için matematiksel etkinliklerin gerçek hayatta nasıl kullanılacağını belirleyen bir başlangıç noktası olması gerekir (Moschkovich, 2002). Bu nedenle, matematiğin gerçek hayat ile ilişkilendirilmesinde kullanılacak problemler, örnekler, etkinlikler ve görevlerin öğrenciyi keşfetmeye, modelleme ve araştırma yapmaya, kanıt sunmaya ve teknoloji kullanmaya yöneltmesi ve en önemlisi de öğrencinin zevk aldığı ve kendine güvenerek elde edeceği deneyimleri kapsaması gerekmektedir. (Romberg & Kaput, 1999).

İngilizce'de hedefimiz

Öğrencilerimiz bu derslerde korkmadan korkmadan konuşmayı, kalıplar ve ezberleri yıkıp bir özgüven inşa ederek nasıl konuşabilecekelerini öğrenecekler. Farklı aktiviteler ile kendilerindeki potansiyeli keşfedecekler ve aslında yabancı dil konuşmanın ezber değil öz güvene dayalı olduğunu anlayacaklar.

Eğitim programı nasıl işlemektedir?

Matematik ve İngilizce dersleri için eğitmenlerimiz ile özel olarak seçilmiş müfredat ve aktiviteler ile uyumlu bir şekilde gitmektedir. Her gün işlenen her ders bir amaca hizmet etmektedir. Örneğin koordinasyon sistemi anlatılan bir derste harita ile ilgili bir oyun oynanmaktadır. Yada yabancı dilde verilen kano ile ilgil verilen kelimeler kanoyu yapmayı amaçlamaktadır. ​

Ayrıca hiç bir ders aslında okulda anlatılan gibi değil dersler içerisinde oyunlar ve aktiviteler ile öğrencilerin ilgisini çekmektedir. 

​Burada amacımız öğrencilerimizin bu zorlu 2 dersi sevmeleri ve motive olmalarıdır. 

bottom of page